English

 

Hobbymal Color

Nejčastější dotazy

Proč malovat?

Prvním důvodem proč malovat je estetický vzhled prostoru jak doma v pokojích , tak i v kancelářích komerčních budov, škol, skladů, apod. Dalším důvodem je hygiena, kdy je dobré zbavit stěny bakterií, plísní, prachu, mastnoty v kuchyních či nečistot jako takových.

Dalším hlediskem pro obnovování maleb je i fakt, že dochází ke zvětrávání povrchu a tím i k horší přilnavosti, dochází ke sprašování barvy. Takové povrchy potom vyžadují častější oškrabání nebo hlubší penetraci.

Kvalitně provedená malba a dobře vybraný materiál dokáže udržet stěny pevné a čisté a to především proto, že jsou k dispozici materiály se sníženou statickou přilnavostí a velmi dobrou otěruvzdorností či omyvatelností s možností opravy menších nečistot i po několika letech. Tím se dá snížit celkový finanční náklad a udržet si tak zdravější a příjemnější pobyt v prostorách, kde často trávíme nemalou část svého života.

Proč natírat?

Povrchová úprava má za úkol především dobře chránit a také dobře působit na své okolí.

Aby tomu tak skutečně mohlo být, měly by se nátěry obnovovat dříve, než je jejich stav takový, že starý lak zvětrá, kov zkoroduje a dřevo ztrouchniví. K tomu však dochází poměrně často a to zejména díky horšícím se povětrnostním podmínkám a stále větším výkyvům teplot. Nemalou roli v tomto cyklu hraje volba materiálů, závisející na podkladu a místě použití. Všeobecně by se nátěry měly obnovovat po 4 až 6 letech. I zde však platí to, že občasnou kontrolou a lokální opravou se dá doba nátěrů podstatně prodloužit a tím snížit finanční náklad.

Pracovní postup při natírání je dobré stanovit vždy podle stavu podkladu a použitých materiálů, dle toho se pak také odvíjí doba provádění prací, cena a záruka díla.

 

 Provádíme malby interiérů, exteriérů, bytů i průmyslových prostor.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode